Panasonic ¨útočí¨ se svou 360 4K kamerou

Panasonic ¨útočí¨ se svou 360 4K kamerou

Na výroční konferenci Panasonic NAB 2017, která proběhla před několika týdny byla představen i nový přírůstek do produktové rodiny Panasonic. Společnost se tak snaží alespoň částečně držet krok s novým trendem 360° videa a virtuální reality. Ovšem v době, kdy je pro profesionální použití běžným standardem rozlišení 8K a více, 360° kamera Panasonic bude mít rozlišení pouze 4K.

Na jejich obranu bude ale 4K video (3840 x 1920 px) zaznamenáváno bez komprese, což umožní větší svobodu při následné postprodukci. Nicméně kvalitu výsledného videa to nijak radikálně nezlepší.

Kamera nese označení AW-360C10 a 360 video bude zaznamenávat ve 30 snímcích za vteřinu. Dle posledních informací by kamera měla umět i live streaming. Systém bude generovat standardní panoramatických (equirectangular) formát v poměru stran 2:1. To znamená, že si z kamery stáhnete už hotové, slepené 360° video. Nepotřebujete žádný další software pro slepování záznamů. K tomu je však rekordér s modelovým označením AW-360B10.

Největší a v podstatě jedinou výhodou této kamery je jednoduchá instalace a workflow. Kameru je možné ovládat nejen pomocí připojeného PC, ale také přes Wi-Fi na Vašem telefonu či tabletu. I přes jistá technická omezení Panasonic tuto 360° kameru označil za profesionální. Dostupná by měla být od srpna 2017, ale cena zatím upřesněna nebyla.

Budeme tedy doufat, že se nám ji podaří sehnat pro naše testování.

 

Komentáře

Napsat komentář