Nová 360° kamera od Google. Na cenu se raději neptejte.

Nová 360° kamera od Google. Na cenu se raději neptejte.

Před několika týdny jsme Vás informovali o nových modelech 360° kamer, které představil Facebook. Team Google Jump nedávno oznámil nový model profesionální 360° kamery ve spolupráci s výrobcem akčních kamer Yi, který ponese název Halo. Ta by měla být prý podle prvních informací menší a lehčí než její předchůdce a měla by být také mnohem finančně dostupnější, přenosnější a velmi jednoduchá na používání. To vše by mělo tvůrcům usnadnit celou práci při vytváření 360° video obsahu.

Halo spojuje 17 ks akčních 4K kamer Yi do jednoho rigu. Jedna z nich je umístěna na středu směrem vzhůru do oblohy a zachycuje vše, co se děje nad kamerou. Zbylých 16 je pak umístěno rovnoměrně po obvodu rigu. Celý systém váží méně než 4 kg.

Dalším důležitým prvkem této kamery je také to, že slepování záběrů bude fungovat přes cloudovou technologii Googlu. Pečlivé zpracování záběrů z tolika kamer s vysokým rozlišením je velmi náročné jednak z pohledu časového, tak i z pohledu výkonu počítače a jen málo slepovacích softwarů je schopno si s tím adekvátně poradit tak, aby výsledek byl opravdu dokonalý. Proto tedy Google vsadil na své cloudové služby, kde tato starost kompletně odpadá. Podle Googlu bude díky výkonným serverovým farmám slepit i velmi náročné video během několika málo hodin.

Společnost Google zároveň oznámila program Jump Start. Jedná se o program, který poskytne kvalifikovaným video tvůrcům podporu a hlavně kameru Halo zdarma pro jejich 360° projekty. Tuto možnost však budou mít pouze vybraní ¨filmmakeři¨, kteří zároveň získají možnost neomezeně využívat cloudových služeb Google pro renderování jejich VR filmu.

Když padla na stranu Googlu otázka, jestli připravuje i nějakou volumetrickou kameru, která by mohla konkurovat Facebook VR kamerám x24 a x6, Konkrétní odpovědi jsme se zatím nedočkali. Nicméně Jump Team má určený plán vývoje svým produktů, ale zatím nebylo možné žádný potvrdit, dokud nebudou mít technici finální verzi.

Komentáře

Napsat komentář