Mobilní virtuální realita

Mobilní virtuální realita

Mobilní telefony jsou sice všestrannými pomocníky, ale teprve díky rozvoji virtuálních 3D brýlí nabralo jejich používání zcela nový rozměr. Stejně tak jako u telefonů, tak i u virtuálních brýlí vznikl závod, ve kterém se výrobci snaží zaplavit trh svými produkty, které budou konkurovat nejlepším modelům.

 

Na světlo světa se tak dostaly držáky na telefony, které plně nahradí virtuální brýle a uživatelé se skrze obyčejný telefon dostanou do virtuálního 3D prostředí. Podmínkou je pouze kvalitní dotykový telefon s operačním systémem, který dokáže podporovat speciální aplikace určené pro 3D brýle.

 

 

1

 

Virtuální realita mění využité telefonu

Doposud si většina majitelů telefonů stěžovala na jednu vlastnost, která jim velmi vadila a sice na malý displej. Největší telefony mají displej o velikosti 5 palců a i natolik velký displej nepřinese stejný zážitek, jako velká obrazovka. Díky virtuálním brýlím se vše mění a uživatel si i s běžným telefonem dopřeje virtuální realitu se vším všudy. Hraní her je rázem zcela nesrovnatelným zážitkem, stejně tak jako ostatní činnosti, které se dříve zdály být nezajímavé.

 

Aplikace a hry

Pro virtuální mobilní prostředí vzniklo velké množství her a aplikací, které se každý den rozrůstají o nové přírůstky. Hry jsou uzpůsobeny, aby se displej rozdělil na dvě samostatné části, které dopřejí každému oku skvělý zážitek. Jen těžko lze srovnávat zážitek z hraní s virtuálními brýlemi a běžným hraním na telefonu. Střílečky, závodní i ostatní hry se stanou skvělou a snadno dostupnou zábavou. Stejně tak jako běžné hry, tak i virtuální hry a aplikace lze stahovat přímo z obchodů jako jsou Google Play. Uživatelé iPhonu zase z AppStore.

 

2

Cestování s mapami

Za nejpokročilejší mapy se právem považují Google mapy, které podrobně nafotily a zdokumentovaly prakticky každý metr zemského povrchu. Aplikace Street View byla doposud známá jako nejlepší možnost, jak si podrobně prohlédnout jakékoliv místo z vlastní perspektivy. Díky mobilní virtuální realitě si lze užít Street View na zcela nové úrovní, uživatel si s ním bude připadat, jako by doslova létal ulicemi. Žádná jiná aplikace nenabídne možnost se přemístit do ulic New Yorku nebo Ria de Janeira během několika vteřin.

 

Multimédia

Dokonce i obrázky a videa lze prohlížet ve virtuální realitě a mezi nejpopulárnější patří 360° videa, která umožní využít virtuální pohled na 100%. Pro prohlížení multimédií je rovněž potřeba využívat aplikací, které rozdělí pohled, ovšem sledování videí a obrázků ve vysokém rozlišení a ve 3D za to rozhodně stojí.

Foto: flickr.com (Maurizio Pesce, Anabelle Marquis)

Komentáře

2 comments

Napsat komentář