LYTRO – revoluční 360° zařízení

LYTRO – revoluční 360° zařízení

Před pár týdny o sobě nechal slyšet nový projekt s názvem LYTRO. Jedná se o unikátní zařízení na záznam VR videa. Tedy videa, které je zachyceno jednak v 360° zorném poli, ale také technologií 3D. LYTRO jde ale ještě dále. Díky unikátní konstrukci, složené z 5 řad kamer přidává toto zařízení do VR videa další rozměr. Pozorovatel může při sledování záznamu dokonce měnit úhel svého pohledu i v horizontální rovině a to až o 6°. Což je prvek, který se objevil ve VR videu úplně poprvé. Všechny konkureční 360° kamery dokáží natáčet pouze v jedné horizontální rovině. To dodává kameře LYTRO jistou konkurenční výhodu, která jistě najde uplatnění zejména při produkci profesionálních VR videí a filmů.

Lytro

 

LYTRO se na trh s foto a video zařízeními dostalo teprve nedávno, a sice se svým light field fotoaparátem LYTRO ILLUM. Jedná se o kompakt, který svými schopnostmi a vlastnosti převyšuje některé základní zrcadlovky. Největší výhodou je unikátní optická soustava, která je schopná zachytit světlo a barvy i při velmi nízkém osvětlení. A právě tyto vlastnosti převedli do své 360° kamery LYTRO.

RTEmagicC_lytro_immerge2

 

Jelikož tok dat je při pořizování záběrů opravdu velmi vysoký, LYTRO plánuje ke své kameře dodávat také výkonnou pracovní stanici, která bude schopná pořízené záběry real-time zpracovávat. V blízké době se tak tedy můžeme dočkat i toho, že kamera bude moci 360° záznam rovnou streamovat na YouTube nebo Facebook.

Cena kamery LYTRO zatím nebyla oficiálně stanovena a v současné době se je ještě dolazují poslední nedostatky tohoto jinak úžasného a revolučního zařízení. Již teď se ale dá s jistotou říci, že vzhledem k technické náročnosti celého zařízení nebude LYTRO levnou záležitostí a bude využívána především pro účely profesionálních VR studií a produkčních skupin.

Promo video LYTRO:

Lytro Immerge from Lytro on Vimeo.

Oficiální web LYTRO – https://lytro.com/

 

 

Komentáře

Napsat komentář