Hrajeme si s ARkit a Sketchfab

Hrajeme si s ARkit a Sketchfab

Nedávno jsme Vás informovali, že na nedávné výroční konferenci společnosti Apple byla představena nová platforma pro rozšířenou realitu s názvem ARkit. Jak se dalo čekat, začíná se pro tuto platformu objevovat čím dál tím více nového obsahu. Není snad pochyb, že jedním z nejdůležitějších producentů AR obsahu pro ARkit budou uživatelé Sketchfab. Sketchfab je v současnosti největší databankou s 3D modely.

Celé to znamená v podstatě dvě základní věci:

    • Uživatelé si budou moci velmi snadno spustit jakýkoliv model ze Sketchfabu pomocí aplikace ARkit na iOS zařízeních. Nebudou k tomu však potřeba žádné složité vývojářské schopnosti a znalosti. Vše bude probíhat velmi jednoduše a přirozeně.
    • Najednou bude k dispozici více jak 1,5 milionu 3D modelů pro tuto novou platformu.

To je velký krok pro celý trh s rozšířenou realitou, jelikož tak dochází ke zvýšení dostupnosti a rúznorodosti obsahu, který je pro další rozvoj platformy důležitý. Pokud jste tedy například vývojář AR aplikací a nemáte vlastní 3D modely, můžete využít ty ze Sketchfabu! Více jak 100tisíc modelů je na Sketchfabu zcela zdarma díky licenci Creative Commons.

Komentáře

Napsat komentář