Hlubší pohled na roli taktického důstojníka ve Star Trek: Bridge Crew

Hlubší pohled na roli taktického důstojníka ve Star Trek: Bridge Crew

Star Trek: Bridge Crew od Ubisoft a Red Storm Entertainment vychází 30. května 2017 pro PlayStation VR (PSVR), Oculus Rift a HTC Vive. Kromě těchto tří hlavních brýlí na virtuální realitu se očekává také plnohodnotná podpora multiplayer platformy, podobně jako například známe z her Eagle Flight nebo Werwolves Within, právě od společnosti Ubisoft.

Dnes se zaměříme na roli taktického důstojníka velitelského můstku vesmírné lodi Enterprise. Tato pozice je zodpovědná pro obsluhu lodních systémů, štítů a skenerů. Všechno, co se zabývá bojem, obranou a analýzou nepřátelských plavidel, je přímo v působnosti taktického důstojníka posádky.

Na taktické postavení je kladen jistý tlak. Když nejste v boji, věci mohou být poměrně pomalé, protože budete trávit většinu času mapováním oblastí a skenováním jiných lodí. Ale nebojte se – jakmile boj začne, vše začne být vcelku hektické. Kapitán bude chtít udržovat neustálý proud fázových torpéd tak, aby byli nepřátelé stále zaneprázdněni.

Komunikace je pro tuto taktickou pozici velmi důležitá, kormidelník musí zajistit, aby se nepřátelské lodě nacházely v dosahu vašich zbraní, inženýr se musí ujistit, že na boj máte dostatek energie. Do toho máte také skenovací povinnosti, ty jsou užitečné během boje, protože můžete provést „systémové vniknutí“, které se infikuje do počítačů nepřátelských lodí, aby znemožnilo použití zbraní nebo dokonce zastavilo motory, čímž se Váš nepřítel stane dokonalým imobilním cílem.

Nevýhodou taktické pozice mimo boj je pocit časté bezmoci, jste totiž závislí na kormidelníkovi. Pokud se mu nepodaří správně zaměřit bojové pole, nemůžete svého nepřítele zasáhnout a to je frustrující. Inženýři, kteří upřednostňují výkon motoru a štítu, působí neefektivně na útočný systém, takže máte pocit, jako byste házeli vajíčka po nepřátelských lodí namísto plnohodnotných phaserů a torpéd.

Pro příznivce akce, kteří chtějí nejprve střílet a poté se ptát, je taktická role jistě nejlepší. Sledování nepřátelské lodi, která exploduje po tom, co vaše poslední torpédo zaměří a trefí cíl je nesmírně uspokojující a většina kapitánů chválí silného taktického důstojníka po každém bojovém utkání. Je snadné to pochopit, takže je snadné vykonat to, co je třeba. Týmová práce je důležitá, ale můžete se také cítit úspěšně jako individuální důstojník.

A co vy? Jakou roli byste si z posádky vesmírné lodi vybrali Vy? Napište nám do komentářů níže!

Komentáře

Napsat komentář