Google prodal 10 milionů VR Cardboardů; přibyde také nový obsah pro Daydream

Google prodal 10 milionů VR Cardboardů; přibyde také nový obsah pro Daydream

Google oslavuje nový milník prohlášením, že aplikací pro Google Cardboard se světově stáhlo přes 160 milionů. Z toho 30 nejlepších Cardboard aplikací získalo více než 1 milion stažení. První prodej byl zahájen v roce 2014, mobilní VR zařízení bylo tehdy vcelku prosté a dostupné pro každého.

Je ovšem obtížné určit skutečnou poptávku po Cardboard brýlích, jelikož určitá část byla rozdána jako reklamní předmět. Google také již na konci loňského roku oznámil, že bylo celosvětově prodáno 10 miliónů tohoto zařízení, což dělá z Google Cardboard nejprodávanější VR zařízení na celém světě. Podle analytické agentury BigData je to celkem 80% ze všech prodaných VR headsetů v roce 2016.

 

Daydream se dočká nového obsahu

U vývoje prodejů brýlí Daydream View můžeme také vidět slušná čísla. Tento nejnovější VR headset od Googlu teď nabízí větší komfort a navíc interaktivitu s ovladačem, ten je v průměrném provozu  40 minut týdně. Se šesti telefony podporující platformu Daydream a 100 aplikací připravených k prozkoumání, můžeme tedy očekávat opravdu zajímavý růst tohoto ekosystému.

 

 

Google v březnu také oznámil, že nová aplikace Sky VR je již k dispozici ke stažení. Připojí se tak k dalším VR video aplikacím, jako například Hulu, Netflix a HBO. Aplikace Sky VR představí širokou škálu pohlcujícího 360 videa, zahrnující například „Star Wars: Red Carpet“, „Anthony Joshua – stávající se mistrem světa,“ a klipy od Disney „Kniha džunglí.“

Virtual Rabbids

Ubisoft a původní tvůrci Rabbids zahájili spolupráci a vytvořili Virtual Rabbids. Budete mít možnost komunikovat přímo s Rabbids v nadživotní velikosti a zažít tak spoustu nových a šílených dobrodružství. Odpočinková hra plně využívá ovladač s gyroskopem, který je součástí brýlí Daydream View. Můžete se tak těšit na humor a dovádění stejně jako v originální sérii Rabbids.

 

Beartopia

Beartopia od Spry Fox je  hra, která vás svede společně s ostatními hráči k vytvoření přátelství a k budování rušné a prosperující společnosti. Pro Spry Fox je tohle první práce v oboru VR.

 

Virtual Virtual Reality

Najdi své pravé poslání skrz virtuální realitu prostřednictvím Tender Claws. Vyzkoušej různé VR sluchátka s mikrofonem a pomocí Virtual Labor najdi k sobě vhodnou formu umělé inteligence.

 

Along Together

Along Together od společnoti Turbo Button je hra o tom, jaké to je být imaginární kamarád. Pomáhej svého kamaráda bezpečně navádět zrádným 3D puzzle pomocí Daydream ovladače.

 

Komentáře

Napsat komentář