Google Cardboard a virtuání realita z papíru

Google Cardboard a virtuání realita z papíru

Virtuální realita hýbe světem. Trend virtuálních 3D brýlí se na trhu ujal s pozitivní odezvou a od doby, co Facebook zakoupil společnost Oculus VR, začínají výrobci elektroniky svádět konkurenční boj. Zatímco se většina výrobců soustředí na precizní design i materiály, Google se rozhodl jít proti proudu.

Nepodařilo se mu sice zakoupit žádného z výrobců virtuálních brýlí, ale přišel s nečekaným nápadem, začal nabízet virtuální realitu skrze obyčejné brýle z kartonu, ve kterých se o virtuální svět postará obyčejný telefon s Androidem. Tímto krokem nejen zaskočil konkurenci, ale získal si přízeň mnoha uživatelů, kterým je proti srsti utrácet nemalé peníze za virtuální brýle, jaké nabízí například Oculus Rift, Project Morpheus od Sony nebo Gear VR od Samsungu.

 

3

Udělej si sám

Google Cardboard si může každý vytvořit svépomocí a to prostřednictvím jednoduchého návodu, který Google zveřejnil přímo zde https://www.google.com/get/cardboard/get-cardboard/

Pro vytvoření virtuálních brýlí je zapotřebí pouze karton (min. 220 × 560 × 1,5 mm), čočky s ohniskem 40 mm, dva magnety  (jeden ideálně neodymový), dva pásky suchého zipu, gumička, NFC tag a nakonec samotný telefon s Androidem.

 

2

Nezbytná aplikace

Telefon je pro brýle sám o sobě k ničemu, je třeba do něj nainstalovat aplikaci Cardoard, kterou lze stáhnout na https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.samples.apps.cardboarddemo

Aplikace umožní ideální rozdělení displeje, aby se přizpůsobil pro každé oko. Následně se telefon vloží do vytvořených brýlí a uživatel se může těšit z levné virtuální reality. Aplikace nabízí celou řadu funkcí, patří mezi ně i Google Earth, se kterým lze díky Street View doslova prolétávat ulicemi po celém světe. Nechybí ani podpora videí, prohlídka fotek ve 3D a další.

 

Google Cardboard za pakatel

Pokud se někomu nechce vyrábět Google Cardboard svépomocí, může ušetřit čas i energii tím, že si ho zakoupí. Levné virtuální brýle začal Google nabízet v celé škále variant, od základních papírových brýlí, které jsou nejlevnější, až po brýle z kvalitnějšího kartonu, plastu a dokonce také hliníku. Jedná se už i o brýle jiných výrobců, které jsou nabízeny samotným Googlem. Uživatelé si tedy mohou vybrat brýle podle svých finančních možností s tím, že jejich cena je velmi nízká a dopravu mají u základních modelů zdarma.

 

4

 

Foto: Google

Komentáře

Napsat komentář