CENTR Camera

CENTR Camera

Vývoj kamer postupuje sedmimílovými kroky a mezi nejmodernější patří panoramatické kamery s úhlem záběru 360°. Mezi populární kamery tohoto druhu patří i CENTR Camera, která disponuje volně nastavitelným úhlem záběru v horizontální úrovni. U této kamery hrají prim hned 2 paremetry, záznam zvoleného úhlu ve vysokém rozlišení a samotná velikost kamery.

 

U panoramatických kamer je velikost rozhodujícím faktorem, jelikož se nejčastěji umísťuje na helmu nebo plochý nástavec. Zbytečně velká a těžká kamera by byla zátěží a současně by hrozilo větší riziko poškození. Tato kamera disponuje průměrem pouhých 7 centimetrů. Její kulatý a zploštělý tvar je velmi vítaný, jelikož usnadňuje její přenosnost.

O její kvalitě svědčí i skutečnost, že jí používají společnosti jako Red Bull, FOX Sports, National Geographic, ale například i americká armáda. Rozlišení je zde 4K a plný úhel je zaznamenán prostřednictvím 4 snímačů po jejím obvodu. Kamera má jednoduchý design, který je zde velmi vítaný, stejně tak jako praktické zobrazení úrovně nabití, které lze vidět na jejím boku.

 

centr-camera

Co CENTR umí?

Hlavní doménou je natáčení 4K videí v reálném čase a to i při extrémních podmínkách. S kamerou nelze natáčet pod vodu, ale je odolná proti stříkající vodě. S kamerou lze nejen natáčet, ale i fotit, lze pořizovat záznamy s 5MPx snímačem. Účelem kamery je však zejména natáčení. Pokud uživatel nebude chtít natáčet v plném úhlu, může si sám nastavit, jaký úhel bude chtít zaznamenávat. Záznam si lze snadno přehrát přímo na telefonu, počítači nebo tabletu. Možnosti jsou zde široké, lze například vytvářet 360° selfie fotky.

 

Parametry kamery

V jejím těle jsou 4 HD kamery, které plný úhel natáčení zajišťují. Lze s nimi natáčet ve dvou rozlišeních a sice 6900×1080 nebo 4600×720. O kvalitní prostorové nahrávání zvuku se zde starají 3 mikrofony. Baterii v kameře lze kdykoliv snadno vyjmout, její kapacita je dostatečně velká, aby umožnila 2 hodiny nepřetržitého nahrávání. Připojení s externím zařízením lze dosáhnout přes USB konektor, Bluetooth, Wifi nebo MicroSD kartu. Samotná kamera má 8GB interní paměti.

 

centr-cammera

 

Komentáře

Napsat komentář