Budoucnost natáčení s kamerou GEONAUTE 360

Budoucnost natáčení s kamerou GEONAUTE 360

GEONAUTE 360 je moderní kamera, která umožní natáčení videí a pořizování snímků v úhlu plných 360°. Ačkoliv nedisponuje nejmodernějším designem, uchvátí svými parametry, videa totiž pořizuje v kvalitě 2K a fotky v kvalitě 4K.

Kamera disponuje kruhovým tvarem s plochým dnem, které je určené pro snadné nasazení na držáky a nástavce. Horní část kamery má 3 optické senzory, každý z nich má 8 megapixelů. Všechny senzory zajišťují kulové zorné pole, které snímá v horizontální poloze 360° a ve vertikální 150°. Lze ji používat při cestování, rekreaci i při sportu, aniž by jakkoliv překážela. Kamera je vysoká 8 cm a její průměr je jen 7,2 cm.

 

2

 

Focení a natáčení

Při focení si lze vybrat ze třech režimů, jednorázové focení, časosběrné fotky a focení v dávkách. Pro běžné focení lze využít i časovač. Časovač lze nastavovat na intervaly 1, 2, 5, 10 nebo 30 sekund.
U natáčení lze videa zaznamenat do formátu MP4 a uživatel nepotřebuje žádný speciální software k jejich úpravě nebo přehrání. Kamera je robustní a její kovová konstrukce je zárukou vysoké odolnosti. Snese dokonce i stříkající vodu, ovšem pokud bude zapotřebí natáčet pod vodou, je třeba ke kameře dokoupit pouzdro. Kamera disponuje malým podsvětleným displejem, který zobrazuje důležité informace, od aktuálního nabití baterie až po údaje o nahrávání a focení.

 

3

Parametry

Kamera je kompatibilní s Mac i Windows, na stránkách výrobce lze stáhnout aplikace pro Android i iOS. Váha kamery je jen 255 gramů a dokáže odolat i pádu z výšky 10 metrů. Kamera podporuje formáty MP4, H.264, MPEG4 a JPEG. Maximální rozlišení videa je 2048×1024. Jedinou nevýhodou kamery je absence příslušenství, které je potřeba dokoupit, to je ovšem vynahrazeno faktem, že její cena pohybuje v přepočtu kolem 10 tisíc korun.

 

Foto: geonaute.com

Komentáře

Napsat komentář