Bublcam: Virtuální realita v bublině

Bublcam: Virtuální realita v bublině

Bublcam je první kamera kulovitého tvaru na světě a právě její design se stal jedním z důvodů, proč je jako stvořená pro nahrávání a focení v plném úhlu. Její velkou výhodou je absence mrtvých úhlů, které mají i vysoce kvalitní 360° kamery. Díky tomu je každý snímek zcela dokonalý.

 

Bublcam není žádnou obyčejnou kamerou, svědčí o tom i její cenovka, stojí v přepočtu 20 tisíc korun. Jedná se o drobné kulaté zařízení, které se stane skvělým prostředníkem pro průnik do VR. Uživatel může zachytit 360° videa a následně si je prohlížet na počítači, tabletu nebo telefonu. Slouží k tomu i speciální aplikace, kterou lze využít i pro Google Cardboard.

 

1

Proč je kamera tak výjimečná

Jak jsme již zmínili, natáčená videa nemají žádné slepé body, kamera pořizuje záznamy ve FullHD kvalitě a jinak tomu není ani u focení. Kamerou lze vytvářet 14 megapixelové fotografie v rozlišení 3840x3840p nebo 5376x2688p. Jsou zde tedy 2 módy, pro focení a pro záznam videí. U snímků jsou obzvláště úchvatná a spičkově prokreslená panoramata, která se vyznacují nízkým šumem i za špatných světelných podmínek. S Bubl nemusíte mít strach, že by se vám něco nevešlo do záběru. Na kameře jsou celkem 4 optické snímače, kterým nic neunikne. Videa se nahrávají, ve dnes již standartních, formátech .MP4 a H.264. Samozřejmostí je kvalitní zvuk díky vestavěnému kardiodnímu mikrofonu.

 

2Součástí kamery je samozřejmě závit 3/8, díky kterému kameru snadno umístítě na většinu stativů, tripodů atp.

 

Parametry kamery

Celá kamera váží pouhých 280 gramů a v průměru měří jen 8 centimetrů. Jedná se tedy o velmi skladné zařízení, které uživatele při cestování nikterak nezatíží. Kamera obsahuje vestavěnou baterii, s průměrnou dobou nabíjení kolem dvou hodin. Celková kapacita baterie činí uspokojivých 2560mAh. Spojení s externím zařízením typu smartphone nebo tablet lze vytvořit přímý náhled na zaznamenavané video (Wifi nebo Bluetooth). Vnitřní paměť o velikosti 64 GB lze doplnit o microSD kartu s maximální kapacitou 32 GB. Kamera má čtyři 5 megapixelové senzory s minimální vzdáleností pro natáčení 25 cm. Kamera je kompatibilní se všemi operačními systémy Windows 7/8/10/OS X 10.0.9 a vyšší/Android i iOS. Kameru lze používat v provozních teplotách od -15° do 40°C, takže Vám bude dobrým společníkem po celý rok.

 

Foto: bublcam.com

 

Komentáře

Napsat komentář